HTD Timing Belt 1960-8M-09 interchangeable with Browning 1960-8M-09
star_border star_border star_border star_border star_border No reviews yet edit Write a Review
SKU:
Browning 1960-8M-09
Stock ID:
V254886
Availability:
STOCK
Brand:
D&D
Outside Length:
1960 mm (77.17 in) Pitch Length
Width:
9 mm (0.35 in)
Height:
Pitch-8 mm
Material:
Rubber
Bands/Ribs:
Single
Belt Section:
8M
Free Shiping - Free Returns
Belt Outside Length:
1960 mm (77.17 in) Pitch Length in
Belt Top Width:
9 mm (0.35 in) in